Prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc

Narodil jsem se 8. prosince 1946 v Hradci Králové. Pominu – li dětství a dospívání, které se svými výboji a radostmi nijak zvlášť nelišilo od života vrstevníků, zastavím se až v roce 1965, kdy jsem maturoval na Střední všeobecně vzdělávací škole v Hradci Králové. Dalším životním mezníkem byl pro mě rok 1971 jako datum ukončení studia na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové. Už za studií jsem pracoval na interní katedře Lékařské fakulty UK v Hradci Králové. S úsměvem vzpomínám, že tehdy přišlo i první ocenění: obsadil jsem druhé místo na mezinárodní studentské vědecké soutěži. V pozdější lékařské praxi jsem také nikdy definitivně prostředí lékařské fakulty neopustil a kombinoval praxi lékaře s působením pedagoga. Po dvou letech praxe v Novém Bydžově jsem se vrátil na lékařská pracoviště do Hradce Králové. Už v 70. letech jsem měl tu čest být v týmu, který poprvé v tehdejším Československu transplantoval dárcovskou kostní dřeň. Později se nám i v samotném Hradci Králové podařilo zahájit pravidelný program příbuzenských i nepříbuzenských transplantací kostní dřeně.
V letech 1998-2002 jsem byl například vedoucím Onkologického centra FN Hradec Králové, více než deset let (2001-2012) jsem zastával post přednosty II. interní kliniky FN a LF v Hradci Králové. V roce 1989 jsem byl jmenován docentem vnitřního lékařství, od června 1996 působím jako profesor vnitřního lékařství. V současnosti pracuji na pozici Lékařského náměstka Fakultní nemocnice Hradec Králové, jsem také členem kolegia děkana Lékařské fakulty UK, Hradec Králové.

VZDĚLÁNÍ

FUNKCE

Senátor

Senát Parlamentu České republiky

2014-2020

okrsek č. 45 - Hradec Králové

1961 - 1965

Střední všeobecně vzdělávací škola v Hradci Králové

Maturita

Lékařský náměstek

Fakultní nemocnice Hradec Králové

1965 - 1971

Lékařská fakulta UK Hradec Králové

Všeobecné lékařství

1989

Docent vnitřního lékařství

1996

Profesor vnitřního lékařství

Politické vize

1. ZDRAVÍ

Pouze společně můžeme čelit novým výzvám typu koronavir. Ochranu zdraví držíme ve vlastních rukách. Zákonodárci mají zdravotníkům i pacientům jen vytvořit podmínky, kdy se mohou soustředit pouze na léčbu. 

4. JISTOTY

Práce, příjem, zdraví, propad ekonomiky...V moři nejistot musejí mít lidé jistotu, že je senátor nenechá ve štychu. Každá trampota má svou mez, ale sdílená je poloviční.

2. SENIOŘI
Důchod nesmí být jen pro odvážné. Musí být pro všechny. Zasadím se o to, aby i senioři mohli trávit život aktivně, bez obav z finančního zajištění a s vidinou důstojného odchodu.

3. TRADICE
Tradice je nádoba naplněnou úctou k předkům, kulturním dědictvím, nepsanými pravidly a fair-play. Nevynutíme je zákonem. Musíme je dodržovat a říkat o nich dětem.

5. ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Klíčové jsou pro mě sucho a kůrovec. Letošní déšť neznamená vítězství a kůrovce porazíme jen smíšenými lesy. Budu podporovat zadržování vody v krajině i výsadbu listnáčů. 
 

6. VZDĚLÁNÍ

Není lepší investice než do vzdělání a truhlář je stejně užitečný jako ekonom. Mám 3 priority: jazyky, řemeslnou výchovu a internetovou gramotnost. A učitelské profesi chci vrátit prestiž. . 
 

7. DOPRAVA

Optikou občana mě štve, optikou lékaře mi přidělává práci a optikou záchranáře kvůli ní nemusím přijet včas. Prioritou je zrychlení stavby D35, která odvede kamiony z centra Hradce a zrychlení D35 z HK na Jičín, které uleví celému regionu. 
 

Podporují mě

prof. MUDr. RNDr. Miroslav Červinka, CSc.
Emeritní děkan LF UK HK

S panem profesorem Malým se znám od roku 1976. Naše nejintenzivnější spolupráce probíhala po roce 89 na akademické půdě. Je to vynikající klinik, vědec i pedagog. Velmi si na něm vážím jeho zkušenosti, spolehlivosti a také racionálního uvažování. A co je důležité – jeho slovo vždy platí. Je to zkrátka chytrý, pracovitý a férový kolega a to jsou hlavní důvody proč ve volbách dostane můj hlas.

prof. MUDr. Roman Prymula, PhD, CSc.
Emeritní ředitel FN HK

S panem profesorem Malým jsem se poprvé setkal při mých studiích na lékařské fakultě. Já, coby medik, on, jako pedagog a vědec. Od té doby se naše cesty potkávají prakticky neustále. Před více než 2 lety jsem ho již v pozici ředitele FNHK jmenoval lékařským náměstkem. A bylo to skvělá volba. Oceňuji jeho mimořádnou schopnost řízení. Byl a je to jeden z nejlepších manažerů, které jsem v životě potkal. Velmi si ho vážím také jako vědce. V oboru hematologie dosáhl s širokého mezinárodního uznání. A hlavně – je to dobrý člověk. Proto ho na cestě do senátu podporuji.

Lenka Termerová
Herečka

Jardu Malého znám víc než půl století. Byli jsme spolužáci na královéhradeckém gymnáziu J.K.Tyla. Už tehdy to byl zodpovědný a rovný člověk. A měl smysl pro humor. Dnes je významným lékařem a charakter, zodpovědnost a vtip mu zůstaly. I proto si ho vážím.

Prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc

© 2019 Jaroslav Malý

Zadavatel: Jaroslav Malý

Zpracovatel: Eliška Oberhofnerová

  • Facebook Clean Grey
  • Šedý Instagram Icon
  • Šedý YouTube Icon

Proudly created with Wix.com