• Jaroslav Malý

Řešili jsme nouzové zákony!

Jednání senátu v tomto týdnu projednalo nouzové zákony, některé byly schváleny ve znění předloženém sněmovnou, některé byly vráceny k přepracování. Kromě toho byla řada příspěvků, ze kterých jsem se dozvěděl, že se nemáme koronaviru tolik bát, že utlumuje příliš ekonomiku a opatření jsou často horší než nemoc sama, že vláda používá příliš represe za nedodržování epidemiologických opatření, že bychom měli být otevřenější v pohraničním kontaktu, že smrt je přirozený nástroj obměny, že se dá zemřít na rakovinu i na kudlu v zádech.

Dozvěděl jsem se, že covid 19 nás otravuje a že mu je věnováno mnoho nebo snad příliš pozornosti. Že chřipka či nádory zabíjejí více lidí a z toho vyplynulo, že pokud koronaviorus zabíjí méně lidí, asi není tak nebezpečný. To je rozhodně v rozporu se skutečností a vede to k úvahám o podceňování bariérových opatření.

Já strach z koronaviru nemám, ale mám respekt před touto nemocí, stejně jako před každou jinou nemocí. Platí, že nemoci čelte než přijde. U koronaviru je jediným, ale účinným opatřením zvýšení ochranných bariér a ty jsou jen tři. Roušky, mytí rukou a dostatečná vzdálenost osob, ač to může být jakkoliv obtěžující , tak je to jediné a jedině účinné.. Mějme respekt, přesto, že koronavirus umírá jistě méně lidí než na infarkty a rakovinu. Na uštknutí hadem také u nás umírá poměrně málo osob, přesto máme před jedovatými hady respekt a dodržujeme bariérová opatření. Ono je to omezování u nás opravdu jen relativní. Vždyť ve Śpanělsku mohou lidé nakupovat až 3x v týdnu a starší osoby mohou dokonce i 1x za 14 dni na procházku. Proto si říkám optimisticky, že dnešní den je dalším dnem směřujícím ke konci omezení...


1 zobrazení0 komentář

Prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc

© 2021 Jaroslav Malý

Zadavatel: Jaroslav Malý

Zpracovatel: Eliška Oberhofnerová

  • Facebook Clean Grey
  • Šedý Instagram Icon
  • Šedý YouTube Icon

Proudly created with Wix.com