• Jaroslav Malý

Malý podruhé a proč

Malý podruhé a proč

Je skoro polovina září. Že budou brzy volby už nejspíš vědí i ti, kteří by to radši nevěděli. Kandidáty lačnící po zvolení vidíme na billboardech, plakátech, autobusech a kdo si myslí, že se před nimi schová sklopením zraku do displeje svého telefonu, nejspíš selže, protože to na něj skáče i z online prostředí. Nebudu to kritizovat, to bych byl za pokrytce – vždyť se na tom podílím taky. Nemá cenu tvářit se, že na vás z těch billboardů nekoukám. Koukám. A rád

Mám okolo sebe celkem početný zástup lidí, kteří mě na mé politické cestě podporují, zajímají se o to a celkově mají přehled. Konzultovali se mnou mé řadu měsíců dlouhé dilema, jestli kandidovat znova a vědí i proč jsem se nakonec rozhodl, že ano. Ale pak je tu zbytek světa. Známí, se kterými držíme politiku mimo hovor… a pak taky ten mnohonásobně větší zástup „neznámých“. Celý můj volební obvod. Většina z Vás. Z mé perspektivy mám pocit, že jsem vysvětlil už stokrát, proč jsem se rozhodl obhájit svůj mandát. Ale pořád se mě na to někdo ptá. Zkusím to tedy vysvětlit ještě jednou. Aby byly karty na stole před námi odkryté.

Jmenuji se Jaroslav Malý, skoro 50 let pracuji jako lékař, 6 let jako senátor a momentálně usiluji o své znovuzvolení. Proč? Lidi, já jsem zjistil, že mě ta práce hrozně baví. Zjistil jsem to až za běhu, protože před rokem 2014 jsem se o politiku nikdy ani neotřel. Žádný komunál, žádné krajské volby, šlo to mimo mě. Před šesti lety mi nabídli kandidaturu, já jsem si je otestoval, jestli mě nechají být tvrdohlavým. Nechali, tak jsem to vzal, pár měsíců žil kampaní a ono to vyšlo. Co senátorská práce obnáší, jsem se teoreticky naučil během kampaně a prakticky si to osahal až po vítězství ve volbách. A teď, když už to umím, bych to měl nechat ležet a jít od válu? Tak to ani náhodou.

Znovu kandiduji, protože chci pokračovat. Do politiky jsem se nikdy nehrnul. Jenže úplně stejně nikdy nebylo mým cílem stát se přednostou kliniky ani náměstkem v nemocnici nebo proděkanem na fakultě. Za ničím z toho jsem se nehonil, a přesto se to v určité fázi mé kariéry všechno stalo. Výzvy, které jsem přijal. Neusiloval jsem o to být nejvýš, ale o to odvádět dobrou práci a obklopit se podobně nastavenými lidmi.

K politice, a hlavně k politikům, jsem byl vždy velmi kritický. Celých těch 6 let jsem se snažil být takovým politikem, abych nerozčiloval sám sebe. Nedělat nikomu poslušného pejska, co tancuje, jak pán píská, neslibovat megalomanské a nesplnitelné nesmysly; naopak slibovat měřitelné a dosažitelné cíle a ty plnit. V případě neúspěchu uznat chybu, poučit se a jít dál. Nepodvádět, nelhat, nekrást.

Sám před sebou mám čisté svědomí. Takže se nebojím předstoupit ani před Vás a zdvořile poprosit o Váš hlas.

Děkuji, JM

88 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše