• Jaroslav Malý

Půl milionu pro FNHK na plicní ventilátor a víc než milion na ochranné pomůcky

Pátek překvapil! Fakultní nemocnice dnes převzala od vodohospodářů půl milionu na plicní ventilátor. Další víc než milion pak mezi sebou vybralo vedení Veolie a jejich dodavatelé.

FN na schůzce s vodohospodáři reprezentoval ředitel Palička a já, dále je na snímku hradecký primátor Hrabálek a bývalý primátor Fink, posledním do party je generální ředitel Královéhradecké provozní Jakub Hanzl.

K překvapení všech přítomných se management vodohospodářů na místě dohodl na rychlé sbírce na ochranné prostředky pro zdravotníky a během hodiny se sešlo dalšího 1,2 milionu. Dle slov ředitele Hanzla ho to stálo hodinu telefonování. Klobouk dolů! Já když hodinu telefonuji, mívám z toho zavařené ucho, ale stav účtu nezměněný:)Je dobře, že se vodohospodářům daří a že svou pozici podepřenou víc než 15letým působením dokáží takto akceschopně využít pro dobrou věc.

Další plicní ventilátory nepochybně potřebujeme. A za půl milionu se dá pořídit velmi slušný ventilátor, který je schopen našim pacientům pomoci. Možná i dva. Celá tato událost mě však ještě víc těší z morálního nebo chcete-li symbolického hlediska. Je velice důležité vědět, že máte za sebou někoho, kdo vám podá pomocnou ruku v situaci, kdy ji můžete potřebovat.


4 zobrazení0 komentář

Prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc

© 2021 Jaroslav Malý

Zadavatel: Jaroslav Malý

Zpracovatel: Eliška Oberhofnerová

  • Facebook Clean Grey
  • Šedý Instagram Icon
  • Šedý YouTube Icon

Proudly created with Wix.com