• Jaroslav Malý

Shrnutí základních informací k volbám

V posledních pár týdnech se často setkávám s takovým nešvarem. Lidé nevědí, kdy budou volby, jestli probíhají normálně a kolikrát ani nemají jasno v tom, jaké volby to vlastně jsou - kam kdo kandiduje a proč.

Takže takové shrnutí, dokud je ještě „včas“

Volby jsou v pátek 2. 10. (14-22h) a v sobotu 3. 10. (8-14h).

Pokud není místně uvedeno jinak, k urnám se chodí do obvyklých volebních místností. Povinně v rouškách, protože jde o uzavřené prostory! Máte se obávat nákazy? Podle mého názoru méně než leckde jinde. Ve pravidelně desinfikovaných volebních místnostech budou všichni v rouškách, bude tam k dispozici desinfekce na ruce. Nemusíte skoro na nic sahat. Jediné, co si nedonesete vlastní je ta šedá obálka, do které se vkládá volební lístek.

V obcích, které spadají do senátního obvodu č. 45 Hradec Králové se navíc po 6 letech volí nový senátor. Tím se dostáváme ke mně a k mé kandidatuře. Posledních 6 let jsem byl Vaším senátorem a protože jsem jím byl rád, ucházím se znovu o Vaše hlasy. Pokud jste byli s mou prací spokojení, budu rád, když mě do Senátu pošlete znovu!

Kromě voleb do Senátu probíhají v celé zemi volby do krajských zastupitelstev. Tzn. že volíme nového hejtmana, krajskou radu a pětačtyřicítku zastupitelů.

Na závěr dvě důležité poznámky: senátní volby jsou dvoukolové! Z prvního kola vzejdou dva nejsilnější kandidáti, kteří se pak utkají ve druhém kole. Stejně jako tomu bylo naposledy u prezidentských voleb. Druhé kolo se koná hned o týden později, tj. 9. a 10. října!

A zadruhé, pokud jste nedopatřením nedostali do schránky hlasovací lístky, nevěšte hlavu. Lístky vám klidně vydají ve volební místnosti.

Přeji Vám šťastnou ruku při výběru a hlavně nemějte strach k volbám přijít. Při dodržení základních hygienických pravidel se není čeho obávat.

S úctou, JM13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše