• Jaroslav Malý

TZ - Senátor Malý bude na podzim obhajovat mandát jako nezávislý

Aktualizace: 10. čvn 2020

Hradec Králové, 1. června 2020 – tisková zpráva

Senátor Jaroslav Malý se na podzim rozhodl obhájit svůj mandát. Do voleb v senátním obvodu Hradec Králové půjde jako nezávislý. „Práce senátora mě naplňuje. Naučil jsem se spojit své lékařské vědomosti s léty nabytými zkušenostmi. Výsledkem je celá řada zákonů a projektů zejména z oblasti medicíny, která posouvá české zdravotnictví dopředu. Nejvíce se nyní soustředím na podporu výstavby nové Kliniky infekčních nemocí ve FNHK, kterou celý region extrémně potřebuje,“ vysvětluje motivaci profesor vnitřního lékařství, senátor a náměstek ředitele FN HK prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc.

Od dnešního dne bude v ulicích svého volebního obvodu profesor Jaroslav Malý spolu se svým týmem shánět podpisy pro svou nominaci. Jako nezávislý kandidát jich potřebuje alespoň tisíc. „Pro pozici zcela nezávislého kandidáta jsem se nerozhodoval dlouho. Za šest let v senátu jsem zjistil, že senátor je především osobnost, stranická příslušnost je, na rozdíl od poslanců, méně rozhodující. Proto jdu do voleb nezávisle a budu žádat voliče o podporu formou podpisu petičního archu. Věřím, že podpisů se sejde mnohem víc než potřebná tisícovka. Pokud ano, bude to pro mě potvrzení, že voliči mě ve volbách skutečně chtějí,“ popisuje důvody nezávislé kandidatury profesor Malý. V ulicích budou voliči potkávat petiční stánek Jaroslav Malého od 1. června do konce července. Podrobnosti včetně rozpisu časů a míst, kde se bude petiční stánek nacházet, najdou voliči na osobním webu senátora www.jaroslavmaly.cz.

Jaroslav Malý má za sebou jedno šestileté senátní období od roku 2014. Tehdy byl zvolen jako nestraník za ČSSD. Ve druhém kole získal přízeň 60 %, což představovalo 13 tisíc hlasů. Bylo to tehdy jedno z nejpřesvědčivějších vítězstvích celých senátních voleb. V senátu se podílel na mnoha zákonech zejména v oblasti zdravotnictví, mimo jiné na e-receptu, novém transplantačním zákonu nebo zákonu zlepšující podmínky handicapovaných a těžce nemocných lidí. V Senátu působí jako místopředseda Mandátového a imunitního výboru, je členem výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, dále členem Podvýboru pro sport a Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Vedle své senátní práce také nadále působil jako lékařský náměstek ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové a jako pedagog na lékařské fakultě UK. V posledních letech se aktivně podílel například na výstavbě nového studentského kampusu. Momentálně je senátním i regionálním garantem výstavby nové Kliniky infekčních nemocí. „Stávající klinika pochází z 30. let minulého století a zcela zásadně již nevyhovuje standardům současné medicíny jak pro pacienty, tak pro zdravotníky. Klíčové je financování a rychlost výstavby. Není na co čekat. Zatím je to nastavené tak, že by se stát na investici podílel minimálně ze 70 %. Mým cílem ale je, aby stát z částky převyšující 600 milionů korun uhradil o dost víc. O zbytek financování by se postaral rozpočet FN HK. Hlavní je však rychlost. Nejen koronavirus ukázal, jak moc novou infekci celý region potřebuje,“ vysvětluje nutnost nové budovy Kliniky infekčních nemocí profesor Malý.

Profesor Jaroslav Malý patří k předním evropským hematologům, je autorem více jak tisíce odborných publikací a desítky odborných knih a učebnic. Jako vědec byl v týmu lékařů, kteří v Československu zaváděli léčbu pomocí transplantací kostní dřeně. Později působil jako vedoucí Onkologického centra ve FN HK, poté jako přednosta II. Interní kliniky FN HK a také jako proděkan Lékařské fakulty UK. 20 let působil jako lékař královéhradeckých hokejistů a ke sportu má blízko dodnes, protože každoročně pořádá žákovské hokejové turnaje. V současnosti na minimální úvazek stále působí jako lékařský náměstek ředitele FN HK. „Celé Královéhradecko mám velmi rád. Narodil jsem se tady, celý život jsem tady mezi lidmi, které také léčím. Dostal jsem do vínku hodně životní energie. Své lékařské nástupce jsem už vychoval a nyní je mojí parketou prosazování zájmu regionu a zájmu zdraví všech lidí v Česku,“ uzavírá ohlášení své kandidatury profesor Jaroslav Malý.

Kontakt:

Prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc.

E-mail: malyj@senat.cz web: www.jaroslavmaly.cz

Tel.: +420 602 447 235

104 zobrazení0 komentář

Prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc

© 2019 Jaroslav Malý

Zadavatel: Jaroslav Malý

Zpracovatel: Eliška Oberhofnerová

  • Facebook Clean Grey
  • Šedý Instagram Icon
  • Šedý YouTube Icon

Proudly created with Wix.com