• Jaroslav Malý

TZ - Všechny testy na COVID-19 ve FNHK z 19. 3. byly negativní. Nadační fond věnoval 200 respirátorů

Hradec Králové, 20. 3. 2020 – tisková zpráva

Odběrové místo před vjezdem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové testující lidi doporučené Krajskou hygienickou stanicí nebo infektology otestovalo ve čtvrtek 19. 3. celkem 26 lidí. Ve večerních hodinách přišly z Hygieny výsledky testů, které ukázaly, že nikdo z ten den testovaných nebyl infikovaný COVID-19. “Jakkoli je to dobrá zpráva, je brzy vyvozovat z toho trend. Jde o poměrně malý vzorek a testy z jednoho dne. Dále platí, že v Královéhradeckém kraji evidujeme 14 nakažených, z nichž nikdo není hospitalizován ve FNHK,” uvádí lékařský náměstek FNHK prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc. 

Zásoby ochranných pomůcek, jako jsou roušky a respirátory, jsou v tuto chvíli ve FNHK dostatečné. Minulý víkend vláda doručila zhruba tisícovku respirátorů pro účely Fakultní nemocnice. Dle slov prof. Malého současné skladové zásoby pokryjí potřeby nemocnice na příští dny, avšak nelze předpokládat, že vydrží dlouho. “Vzhledem k tomu, že zásobování žádanými respirátor třídy FFP3 je nyní plně v rukou vlády a ostatním institucím a firmám není umožněné s těmito respirátory obchodovat, nezbývá než doufat, že slibované ochranné pomůcky dorazí včas,” konstatuje prof. Malý, podle jehož slov se začalo zásobování zdravotnickými ochrannými pomůckami komplikovat již v prosinci, kdy po nich ve světě začala strmě stoupat poptávka. 

Lékárna Fakultní nemocnice Hradec Králové ve čtvrtek 19. března přijala zásilku dvou stovek respirátorů vyšší třídy, které nemocnici daroval Nadační fond transplantace kostní dřeně u malignit. “Dvě stě kusů nemocnici nespasí, ale jsem si jistý, že v následujících dnech přijdou vhod a pomohou zajistit vyšší bezpečnost zdravotnických pracovníků, které v těchto dnech potřebujeme víc než jindy,” dodal prof. Malý, který coby člen statutárního orgánu nadace respirátory do nemocnice osobně doručil. Nadační fond vznikl již na konci 90. let a po dobu své existence pomáhal financovat lékařské, výzkumné a charitativní projekty v oblasti zdravotnictví. 


8 zobrazení0 komentář

Prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc

© 2019 Jaroslav Malý

Zadavatel: Jaroslav Malý

Zpracovatel: Eliška Oberhofnerová

  • Facebook Clean Grey
  • Šedý Instagram Icon
  • Šedý YouTube Icon

Proudly created with Wix.com